Triada, Sky Club… na kogo przyszła pora?

O bankructwie biura podróży Sky Club słyszał już niemal każdy, to dzięki mediom, które tak hucznie informowały opinię publiczną. Szkoda tylko, że wcześniej nikt nie raczył ostrzec przed biurem Sky Club. Czy nikt nie wiedział, że Sky Club to tak naprawdę Triada? Może inaczej… czy ktoś był informowany przy pomocy mediów, iż biuro podróży Triada padło w kilka miesięcy wcześniej, a wyjazdy pod popularną marką Triada są organizowane nadal za pośrednictwem biura podróży Sky Club? Może wówczas te 19 tysięcy Polaków spojrzałoby na  oferty ze znaczkiem Triada oraz Sky Club trochę inaczej. Cóż, mleko się wylało, ludzie utopili niemałe pieniądze, by nie powiedzieć, że w niektórych przypadkach stracili całkiem pokaźne kwoty.

Co głośne bankructwo Triady i Sky Club zmieni w Polsce? Przecież historia powtarza się nie po raz pierwszy. Czy rok temu nie padło żadne duże biuro podróży? A może dwa lata wcześniej wszystko było w porządku i nikt nie ogłosił bankructwa? Należy się tylko zastanowić czy upadłość biura podróży nie jest dobrym biznesem dla właścicieli oraz zarządu. Wszak to zazwyczaj spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wiadomo co za tym idzie. W internecie pojawiły się już wieści, że były udziałowiec Sky Club tworzy kolejne biuro podróży. Dochodowy biznes? Owszem…

Na sam koniec należy zastanowić się w którą stronę zmierza polska turystyka, zwłaszcza ta organizowana przez biura podróży. Czy wybierając inne znane marki jak Itaka czy Alfa Star jest pewność udanych, a przynajmniej zrealizowanych wczasów? Wystarczy przeczytać artykuł na temat hotelu Royal Arena z oferty pierwszego z wymienionych tu biur podróży by odpowiedzieć sobie na zadane pytanie. Co więc pozostaje polskim turystom? Korzystanie z usług zagranicznych biur podróży? A może wyjazdy na własną rękę?

Posted in Różne by admin at Lipiec 19th, 2012.

Comments are closed.